Svátek má: Kamila

Zprávy

Velikost textu:

Trump Američanům: Příští dva týdny budou těžké a bolestivé!

Trump Američanům: Příští dva týdny budou těžké a bolestivé!

Obyvatelé Spojených států musí projít dvěma velmi obtížnými, velmi bolestivými týdny, řekl americký prezident Donald Trump, uvedl The Hill.

Donald Trump, prezident USA
2. dubna 2020 - 04:20

Šéf Bílého domu a představitelé zdravotnictví varovali, že i při všech nezbytných opatřeních může zemřít až 240 tisíc Američanů.

Americký prezident Donald Trump se pokusil připravit národ na ponurou realitu, která nastane, když se pandemie koronaviru rozšíří do všech koutů USA, napsal The Hill.
 
„Chci, aby byl každý Američan připraven na nadcházející těžké dny," řekl na tiskové konferenci v Bílém domě. „Musíme projít dvěma velmi obtížnými týdny a pak doufám, že, jak odborníci předpovídají, uvidíme na konci tunelu nějaké skutečné světlo. Ale budou to dva velmi, velmi bolestivé týdny.
 
Lékaři Anthony Fauci a Deborah Birxová také poskytli údaje, podle nichž, i když země přijme všechna nezbytná opatření, ve Spojených státech zemře 100 000 až 240 tisíc lidí. A bez těchto opatření se až 2,2 milionu Američanů může stát oběťmi koronaviru, poukázal článek.

 
Tato tisková konference přinesla ostrý a neradostný kontrast s nedávnými dny, kdy Trump ocenil reakci své administrativy na současnou pandemii a ještě minulý týden s optimismem oznámil, že země může do Velikonoc zrušit omezení.
 
Namísto toho však úředníci nedávno rozšířili federální doporučení o potřebě sociální vzdálenosti do konce dubna, přičemž naléhali na Američany, aby zůstali doma a vyhýbali se setkání s více než 10 lidmi.
 
„Upřímně, je to otázka života a smrti," pochmurně komentoval Trump situaci.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)